facebook tracking

Kvällsjobb på Sellpys lager - Upplands Väsby

Scroll to content

Sellpy växer i rekordfart och vi söker därför dig som är sugen på att arbeta kvällstid hos oss i vårt lager i Upplands Väsby! Vi söker personer som lockas av en snabbt föränderlig arbetsmiljö, och som vill vara med och skapa och sprida vidare vår framgångsrika Sellpy-kultur. Som kvällsarbetare på Sellpy kommer du vara en viktig spelare i att nå våra höga mål! 

Arbetstiderna är söndagar-torsdagar kl. 17:00-00:00. 

Vad gör en lagerstjärna hos oss på Sellpy?

Du ansvarar tillsammans med ditt team för att ta emot  och checka in varor som kommer från vårt lager i Frihamnen. Vidare kommer du skicka ut ordrar på ett kvalitativt sätt inom utsatt tidsram till Sellpys kunder runt om i Sverige. Du kommer att ingå i ett tight team med unga och engagerade kollegor som dagligen arbetar tillsammans. Tempot är högt, men bra kommunikation, mycket skratt och tävlingsinstinkt gör att vi tillsammans kan nå våra uppsatta mål.

Vem är du som söker?

 • Du är resultatfokuserad, energifylld och engagerad. 
 • Du har ett bra sinne för ordning och noggrannhet. Detta kan du kombinera med effektivt arbete i högt tempo.
 • Du klarar av att jobba sent kvällspass och förstår vikten av att komma taggad och redo inför varje skift.  
 • Du är mån om att bidra till en positiv arbetsmiljö och vill hela tiden utvecklas!

Arbetstiderna är söndag-torsdag kl 17:00-00:00 (45 min rast), en arbetsvecka omfattar därmed 31,25 timmar. 

Går du fortfarande i gymnasiet? Då rekommenderar vi att du istället söker vår deltidstjänst, följ denna länk för att läsa mer samt skicka in din ansökan: 

OM OSS

Sellpy erbjuder det enklaste sättet att göra sig av med och sälja de prylar och kläder som man inte längre använder. Vi erbjuder också ett säkert och bra sätt för köpare att fynda begagnade prylar. Ett enkelt, smart och hållbart sätt att ge saker nytt liv. Vi hämtar sakerna hemma hos kunden, lägger ut dem till försäljning och delar på vinsten. Det vi inte lyckas sälja går oavkortat till välgörande ändamål.

Tänk på att en utförlig beskrivning ger oss en tydligare bild av vem du är och varför du är peppad på att jobba hos oss. 

Vi ser fram emot din ansökan! 

Ja! Jag vill söka!

Eller vet du någon som skulle passa ännu bättre? Berätta för dem.

Väsby

Optimusvägen 14
194 34 Väsby Vägbeskrivning kundtjanst@sellpy.se +46 8 446 830 92

Hur är det att jobba hos oss?

På Sellpy finns det inget som heter “så har vi alltid gjort”. Det som fungerar mindre bra försöker vi tillsammans att förbättra, och det som gör oss glada och effektiva vill vi ha mer av.

För att nå våra höga mål peppar vi varandra och hugger i då det behövs. Vi anammar utveckling och förändring, och är övertygade om att trivsel på jobbet går hand i hand med  väl utförda arbetsuppgifter. Vi tror på våra medarbetare och räknar med att du vill göra skillnad - oavsett roll och ålder.

Jobbar du redan på Sellpy?

Var med i rekryteringen och hitta din nästa kollega!

email
@sellpy.se
 • Adam
 • Ali
 • Alice
 • Amanullah
 • Anders
 • Anna
 • Axel
 • Cia
 • Daniel
 • Elin
Teamtailor

Rekryteringsverktyg från Teamtailor